betliejaus ugnis 200pxGruodžio 18 d. į Lietuvą tradiciškai atkeliauja Betliejaus taikos ugnis, uždegta nuo žibinto Jėzaus gimimo grotoje (Betliejuje).

Iki pat Šv. Kalėdų įvairių skautiškų organizacijų atstovai kartu su Lietuvos lenkų harceriais dalins žvakeles su Betliejaus ugnimi įvairiausiose vietose: bažnyčiose, ligoninėse, globos namuose, kalėjimuose, mokyklose, geležinkelio stotyse, aukščiausiose šalies valdžios institucijose ir kitose organizacijose. Akcija siekiama, kad ugnis apkeliautų visą Lietuvą ir įžiebtų tikėjimą, viltį, ramybę bei taiką žmonių širdyse. Šiemet tarptautinės akcijos šūkiu tapo žodžiai „Taikos ugnis – vienijanti įvairovę“.

Betliejaus taikos ugnies akcijos svarbiausi renginiai:

• Gruodžio 18 d. 18.15 val. - ekumeninės pamaldos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, Trakų g. 9, Vilniuje
  • Gruodžio 20 d. nuo 16.00 iki 21.00 val. - simbolinis šventinis koncertas ir Betliejaus taikos ugnies dalijimas Katedros aikštėje, Vilniuje. Ten vyks koncertas, kuriame dainuos skautai.
  • Gruodžio 23 d. skautai ir harceriai taikos ugnį dalins mišių metu daugumoje Lietuvos bažnyčių.

More information Ok Decline