facebook logo facebook logo

Prakarteliu konkursas„Pasitik kūdikėlį Jėzų su šv. Pranciškumi“
Antrą kartą visoje Lietuvoje organizuojamo pranciškoniško prakartėlių konkurso tikslas – per adventinį laikotarpį suburti šeimą kartu apmąstyti šventų Kalėdų slėpinį – Dievo įsikūnijimą ir gimimą Betliejaus tvartelyje – bei paskatinti pasigaminti prakartėlę patiems. Juk būtent mūsų skirtas laikas yra brangiausia dovana Dievui ir artimiesiems!


Tokią prakartėlę, kokią žinome dabar, pirmą kartą 1223 metais sugalvojo šv. Pranciškus Asyžietis. Ruošdamasis švęsti Kalėdas Grečio gyvenvietėje, jis paprašė, kad šalimais Grečio užtiktoje oloje būtų atkartota Jėzaus gimimo scena – padėta šieno, atvesti jautis ir asilas – ir ten būtų aukojamos šv. Mišios. Netrukus prakartėlių tradicija išplito po visą pasaulį, o po kiek laiko persikėlė iš bažnytinės erdvės ir į žmonių namus.


 

Konkurso taisyklės


1. Prakartėlę į artimiausią konkurso organizatorių nurodytą vietą reikia pristatyti nuo lapkričio 15 iki gruodžio 15 dienos (imtinai). Atiduodant prakartėlę reikia užpildyti dalyvio anketą. Prakartėles sekmadieniais po šv. Mišių (arba sutarus laiką asmeniškai) priima:
• Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapija (Maironio g. 10). Koordinatorius – Valdas Titas Ancevičius (+370 650 74189)
• Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai parapija (Vilniaus g. 2). Koordinatorė – Giedrė Gagilaitė (+370 686 30227)
• Kauno Šv. Jurgio bažnyčia (Papilio g. 7). Koordinatorė – Paulina Nešukaitytė (+370 626 07211)
• Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia (Savanorių g. 4). Koordinatorius – Vytautas Jakelis (+370 630 44384)
• Pakutuvėnų Šv. Antano Paduviečio parapija (Minijos g. 22, Pakutuvėnų k.). Koordinatorė – Marija Jurgutienė (+370 618 30729)
• Kryžių kalno vienuolynas (Jurgaičių k., Meškuičių sen.). Koordinatorius – br. Andrius Dobrovolskas OFM (+370 698 44769)
• Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilika (Bažnyčios g. 3). Koordinatorė – Nijolė Puodžiūnienė (+370 676 34804)
• Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra (Katedros a. 1). Koordinatorė – Ernesta Juršaitė (+370 663 73094)

 

2. Rekomenduojama, kad prakartėlę kurtų ir konstruotų visa šeima. Taip pat labai kviečiame konkurse dalyvauti mokyklas, dienos centrus, senelių globos namus, darbuotojų kolektyvus ir įvairias bendruomenes.


3. Prakartėlė turi būti trimatė, t. y. turėti ilgį, plotį ir aukštį, tačiau pagrindo matmenys neturi viršyti A3 formato (30 * 42 cm). Eksponuojamos bus visos atneštos prakartėlės, tačiau į finalinį etapą galės patekti tik tos, kurios atitinka nustatytą formatą.


4. Prakartėlę galima gaminti iš bet kokių žmonėms ir aplinkai nepavojingų bei negendančių medžiagų – molio, popieriaus, šiaudų, audinių, medienos, plastilino, modelino, etc.


5. Prakartėlė turi būti stabili ir pakankamai patvari, kad esant poreikiui ją būtų galima transportuoti. Prakartėlės pagrindas turi būti kietas (geriausia iš kartono, plonos faneros).


6. Prakartėlėje esamų personažų skaičius nėra ribojamas, tačiau figūrėlės ir aplinka turi atspindėti šv. Kalėdų istoriją. Privalomieji prakartėlės elementai: tvartelis (grota), kūdikėlis Jėzus, Motina Marija ir globėjas šv. Juozapas. Papildomi galimi elementai: žvaigždė, piemenėliai, jautis, asilas, avys, šv. Pranciškus ir kt.

 

Nugalėtojo paskelbimas

Nuo gruodžio 17 d. iki šv. Kalėdų konkursinės prakartėlės bus eksponuojamos vietinėse bendruomenėse ir parapijose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Kretingoje, Pakutuvėnuose, Šiaulių Kryžių kalne, Panevėžyje ir Marijampolėje), kur iki gruodžio 26 d. vyks rinkimai ir bus išrenkamos trys gražiausios prakartėlės. Prakartėlės laureatės keliaus į Vilniaus „Ozo“ prekybos centrą, kur gruodžio 30 d. bus atidaryta gražiausiųjų konkursinių prakartėlių paroda.

Paroda veiks iki sausio 7 d., Trijų Karalių iškilmės. Organizatorių komisija paskelbs skirtingų kategorijų nugalėtojus ir juos apdovanos sausio 7 dieną.


Daugiau informacijos apie konkursą ir visos naujienos: Facebook puslapyje @prakarteliukonkursas ir interneto svetainėje ofm.lt.