facebook logo

reasonable faithNeretam krikščioniui, nepriklausomai nuo konfesijos, karts nuo karto tenka pa(si)aiškinti, kodėl jis save priskiria būtent šiai konkrečiai šakai. Nepaisant to, ne kiekvienas tai sugeba, o kartais ir nelabai gali išartikuliuoti, kuo jo denominacija skiriasi nuo kitų. Negali, nes nesupranta. Nesupranta, nes nesidomėjo. Čia gali kilti bent dvi problemos: 1) intelektualiai paviršutiniškas tikėjimas (kas turi įtakos ir prastam jo pristatymui); 2) mitais paremtas santykis su kitomis krikščioniškomis konfesijomis, iš ko neretai plaukia nepagrįsta kritika.
Nors apologetika.lt siekia pagrįsti tai, ką C. S. Lewis vadina 'tiesiog krikščionybe', drįstu manyti, kad geresnis denominacinių panašumų ir skirtumų supratimas teikia naudos tiek Evangelijos skelbimo pasaulyje efektyvumui, tiek tarpkonfesinių diskusijų substantyvumui, tiek asmeninio tikėjimo brandumui.
Cikle bus aptariamos pagrindinės krikščionių šakos: ortodoksija, katalikybė ir protestantizmas. Šiame kalbėsime apie katalikiškąjį tikėjimą.
Pranešėjas: dr. Benas Ulevičius, VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas, katalikų diakonas.

Tema: Katalikiškoji krikščionybė: išskirtinumas, panašumai ir skirtumai su kitomis krikščionių konfesijomis.

Eiga: 1. Pranešimas. 2. Klausimai-atsakymai
Vieta. Bernardinų vienuolynas, III a. salė. Įėjimas - per Bernardinų bažnyčią.
Renginio nuotrauka paimta iš FB paskyros 'Palaimintasis Teofilius Matulionis'.
Reasonable Faith Vilnius (veikianti kartu su apologetika.lt) grupė yra skirta racionaliam krikščioniškojo tikėjimo pagrindimui ir apgynimui. Ji pritaikyta daugiau tikintiesiems, kurie nori geriau suprasti savo tikėjimą ir mokėti jį pagrįsti, tačiau laukiami ir tie, kurie nebūtinai laikosi krikščioniškosios pasaulėžiūros ar jai prieštarauja.
P.S. Elkitės atsakingai ir susilaikykite nuo dalyvavimo renginyje, jei jo dieną turėsite peršalimo simptomų. Užėję į salę dezinfekuokite rankas, laikykitės čiaudėjimo/kosėjimo etiketo bei išlaikykite tarpus tarp žmonių.
Daugiau informacijos ir buvusių susitikimų įrašai:
http://apologetika.lt/index.php/reasonable-faith-vilnius/
Kontaktai:
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
8-616-80739 (Laurynas)