facebook logo

Vandens kelias

Audrius Balčėtis. Fotografijų paroda VANDENS KELIAS - Bernardinų bendruomenės centre ir ilgajame koridoriuje nuo gegužės 6 d. iki birželio 17 d.

 


„Sustok, akimirka žavinga“. Šie klasiko žodžiai – mano variklis, kuris mane stumia ir motyvuoja naujam užsiėmimui. Mėginu fotografuoti, Savo fotografijose bandau užfiksuoti ir pateikti mane dominančią ir traukiančią senąją architektūrą, kuri simbolizuoja gyvybės kelią.“ Audrius Balčėtis.

 

 

Audrius Balčėtis per savo fotografijose užfiksuotus akvedukus iki mūsų atitekina šimtmečių istorijas, to laikmečio dvasią. Malšindamas žingeidumo troškulį autorius aplankė Ispanijos, Portugalijos, Izraelio, Prancūzijos, Turkijos, Rusijos, Graikijos, Lietuvos, Balkanų šalių akvedukus. Įvairiose šalyse Balčėčio fotografuoti šie ypatingi statiniai stebina savo didybe, hidrotechniniu unikalumu, fotografiniu rakursu. Lyg iš tolimųjų tolių prie Segovijos akveduko renkasi žmonės Ispanijoje, vandeniu lyg vynu išteka Convento de Cristo (1160 m.) vienuolynas Portugalijoje, Arenes de Nimes dar laukia vandens ir žiūrovų Prancūzijoje, pamaldumas lyg prie koplyčios – Rostokino akvedukas Maskvoje. Audrius, lyg pats patapęs vandeniu, įveikdamas ilgiausius atstumus, savimi pripildė išsausėjusius žmonijos istorijai svarbius vandentakius, taip prikeldamas šiuos statinius naujam gyvenimui ir pasmerkdamas juos nemirtingumui savame fotoalbume. Tai titaniškas ir profesionaliai atliktas darbas. Tai fotografinė odė šlovinanti vandenį ir jo kelią, laistanti mūsų atmintį, daiginanti nuostabą: Akvedukai – lyg gyvybės indai, troškulio aversas, lyg širdies kraujagyslės nešančios deguonį.


Algimantas Aleksandravičius
Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas