Liturgija

liturgija 01Liturgija suprantama kaip dieviškųjų paslapčių šventimas ir Dievo garbinimas, kaip bažnytinių maldų ir apeigų šventimo visuma. Tai gali būti Eucharistijos šventimas (šv. Mišios), kitų sakramentų šventimas, įvairios pamaldos ir apeigos.

Skaityti daugiau: Liturgija

Rekolekcijos

RekolekcijosRekolekcijos - tai laikotarpis, kai atsitraukiame iš įprastinės veiklos, susitelkiama tik dvasiniam gyvenimui. Toks gilinimasis į save ir savo santykį su Dievu, laiko skyrimas vien dvasiniams dalykams turi senas tradicijas. Jėzaus pasitraukė į dykumą praleisti laiką maldoje bei pasninkauti.

Skaityti daugiau: Rekolekcijos

ALFA kursas

alfa-kursaiKas yra Alfa kursas?
Tai evangelizacinis kursas, kurio metu susipažįstama su pamatinėmis krikščionybės tiesomis ir kviečiama asmeniškai išgyventi Švenčiausios Trejybės slėpinį bei rasti vis artimesnį santykį su Jėzumi. Čia yra galimybe pasidalinti savo mintimis, ieškoti atsakymų į esminius gyvenimo klausimus bei rasti bendraminčių. Jis skirtas ir netikintiems, ir tikintiems, kurie nori geriau pažinti krikščionybę bei gilintis į jos tiesas.

Skaityti daugiau: ALFA kursas

BETA kursas

betaKas yra Beta kursas?
Tai evangelizacinis kursas pažengusiems, kurių metu susipažįstama su sakramentais. Čia yra galimybe pasidalinti savo mintimis, ieškoti atsakymų į esminius gyvenimo klausimus bei rasti bendraminčių. Jis skirtas ir netikintiems, ir tikintiems, kurie nori geriau pažinti krikščionybę bei gilintis į jos tiesas. Dėl savo paprastumo ir metodinės medžiagos aiškumo, Beta kursas gali buti toliau vedamas kurso dalyvių savo aplinkoje: parapijoje, maldos grupėje, bendruomenėje arba tiesiog savo pažįstamų rate.

Skaityti daugiau: BETA kursas

Parapijos stovykla

parapijos-stovykla-01Birželio 20-25 dienomis Toliejos stovyklavietėje, Molėtų rajone, septintą kartą vyko Vilniaus Bernardinų parapijos stovykla. Šįkart pagrindinis stovyklos vedėjas buvo brolis pranciškonas iš Italijos Paulas Thomas lorio OFM, kuris dalyviams kalbėjo tema „Dešimt Dievo žodžių“.

Viena iš stovyklos organizatorių Danguolė Kuliavaitė teigia, kad stovykla labai naudinga parapijos vienybei ir dvasiniam ugdymui bei rekomenduotų šią patirtį ir kitoms Lietuvos parapijoms bei bendruomenėms.

Skaityti daugiau: Parapijos stovykla

Pokategorės