facebook logo

J2Pranciškoniškasis jaunimas (sutrumpintai - JauPra) yra jaunimo brolija, pašaukta Šventosios Dvasios dalytis krikščioniško gyvenimo patirtimi pagal šv. Pranciškaus Asyžiečio dvasingumą.
Jaunimo šv. Mišios vyksta trečiadieniais 18.00 val. Bernardinų bažnyčioje.
Po šv. Mišių jaunimo susitikimas jaunimo rūsyje.

Mūsų adresas: Maironio g. 10-3, LT-01124 Vilnius, El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.,

Mob. tel. +370 678 75408, Paulina


 

Kas yra Pranciškoniškasis jaunimas?

Lietuvos Pranciškoniškojo jaunimo pradžia galima laikyti jaunuolių susibūrimą prie pranciškonų, sugrįžusių į atkurtą Kretingos vienuolyną. 1995 m. buvo įkurta Kretingos Pranciškoniškojo Jaunimo Tarnyba (KPJT).

2006 m. liepos 8 d. Lietuvos Pranciškoniškasis jaunimas patvirtino savo statutą ir išsirinko Nacionalinę tarybą. Šiuo metu Jaupra buria apie šimtą jaunų žmonių iš Kretingos, Vilniaus Bernardinų, Kauno, Klaipėdos ir Telšių brolijų.

2007 lapkričio mėnesį Lietuvos Jaupra įgavo juridinį statusą. Valstybė mus pripažįsta kaip tradicinė religinę bendruomenę ar bendriją pavadinimu „Lietuvos Pranciškoniškojo jaunimo brolija“.

Ką veikia Lietuvos JauPra?

Lietuvos Pranciškoniškojo jaunimo brolija yra tradicinė religinė bendruomenė ar bendrija, kurios pagrindiniai tikslai – ugdyti jaunimo asmeninę, pilietinę bei socialinę atsakomybę, inicijuoti menines, ekologines, kultūrines akcijas, organizuoti smurto bei priklausomybių prevenciją, padėti krizių ištiktiems žmonėms.

Juridiškai patvirtinta Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo brolija ir jos veiklos užuomazgos siekia pranciškoniško judėjimo atgimimą, susijusį su beveik prieš du dešimtmečius įvykusiu Lietuvos Nepriklausomybės atgavimu. Šios organizacijos veikloje nuolat dalyvauja apie 70 aktyvių, savo pašaukimo, tapatumo ir gyvenimo tikslų kartu ieškančių 14-30 metų amžiaus jaunuolių iš Vilniaus, Kretingos, Klaipėdos bei Kauno miestų.



Pagrindinės JauPra veiklos kryptys:

  • Neformalus jaunimo ugdymas – kiekvieną savaitę minėtuose miestuose yra rengiami susitikimai, kurių metu jaunuoliai kartu ugdosi, diskutuoja, susitinka su įžymiais žmonėmis, planuoja veiklas, vasaros metu ugdymas vyksta jaunimo žygiuose ir įvairiose stovyklose.

  • Socialinė veikla – bendraujama ir bendradarbiaujama su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais iš Vilniaus vaikų globos namų bei berniukais iš Veliučionių specialiųjų vaikų auklėjimo ir globos namų, dalyvaujama Kretingos r. vaikų iš krizes išgyvenančių šeimų neformalaus ugdymo programoje ,,Būkit geri, jeigu galit...“

  • Ekologinės akcijos – aktyviai dalyvaujame Vilnelės valymo akcijos organizavime. Kadangi esame neabejingi gamtos užterštumui, turime idėjų, kaip dar galėtume prabilti žmonėms apie šią problemą.

  • Kultūrinė veikla – įvairių renginių organizavimas, įkurtos teatro, šokių, jaunimo muzikos studijos. Siekiame skleisti krikščioniškąją kultūrą, dalyvaujame miestų renginiuose.

  • Tarptautinis bendradarbiavimas su užsienio jaunimu – bendraujame su įvairių užsienio šalių jaunimo organizacijomis. Ypatingai glaudūs ryšiai sieja su Baltarusijos jaunimu, nes tuo siekiame dalytis demokratiškumo patirtimi ir stengiamės palaikyti demokratijos sklaidą. 2007 m. vasarą organizavome savaitės trukmės stovyklą ,,Mūsų draugystė – Vilniaus ir Minsko draugystė“, kurioje dalyvavo 15 jaunuolių iš Baltarusijos. Džiaugiamės, kad mums buvo patikėta 2009 m. organizuoti V Europos Pranciškoniškojo jaunimo kongresą, ir kad galėjome beveik šimtui iš įvairių šalių atvykusių svečių pristatyti Lietuvą ir Europos kultūros sostinę 2009 – Vilnių.


Manome, kad jaunystė yra ypač intensyvus žmogiškojo ,,aš“ ir su tuo susijusių savybių, sugebėjimų, vertybių atradimo bei pirmųjų savarankiškų sprendimų metas. Šie sprendimai yra svarbūs ne tik asmeninei žmogiškajai būčiai, bet turi ir didžiulę visuomeninę reikšmę. Tad suvokiame svarbą nebūti pasyviems ir prisiimti atsakomybę visose mūsų pasaulyje atsiveriančiose srityse.

Daugiau informacijos apie JauPra galite rasti čia http://www.jaupra.lt