facebook logo

Bernardinų istorinis-architektūrinis ansamblis

Bernardinai mMažesnieji broliai kviečia užsukti į Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčią, pavaikščioti po vienuolyno ansamblį, kur naujai atsivėrė įspūdingos sakralios erdvės.

Maloniai kviečiame vienos valandos trukmės ekskursijai, kurioje pamatysite mums visiems brangaus Vilniaus mažytę, bet giliai turtingą dalelę - Bernardinų bažnyčią bei vienuolyną kitaip – iš vidaus. Pavaikščiosite senais XV a. vienuolyno koridoriais, nusileisite į bažnyčios požemius, gynybiniais bokšteliais, senais sraigtiniais laiptais pakilsite į bažnyčios palėpę. O ten išvysite, drįstame pasakyti, patį gražiausią Vilniaus senamiesčio bažnyčių bokštų bei stogelių panoramą. Maloniai kviečiame apsilankyti! Daugiau informacijos: www.bernardinuansamblis.lt

Istorija

bernardinai 1Bernardinų vienuoliai su misijomis į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę atkeliavo XV a. viduryje. Ši Mažesniųjų brolių ordino atšaka siekė gyventi pagal Šv. Pranciškaus Asyžiečio 1182 - 1226 m. vienuoliško gyvenimo idealus ir kuo tiksliau laikytis jo paliktos regulos. Jie paprastai vadinami pranciškonais observantais.
Lietuvoje ir gretimose Vidurio Europos šalyse jiems prigijo bernardinų vardas, primenantis pagrindinį ordino reformatorių ir idėjinį observantų vadovą Šv. Bernardiną Sienietį 1380 - 1444 m. Savo pirmąjį konventą Vilniuje bernardinai įsteigė 1469 m., atsikėlę čia iš Krokuvos. 1453 m., prabėgus vos trejiems metams po Šv. Bernardino kanonizacijos, ten juos buvo įkurdinęs Šv. Jonas Kapestranas 1386 - 1456 m. - šventojo iš Sienos bendražygis.

Skaityti daugiau: Istorija

Straipsniai apie Bernardinų bažnyčią

Bernardinai 2Rūta Janonienė: Bernardinų bažnyčia tapo įprasta ir kartu labai traukiančia paslaptimi
Kviečiame susipažinti su Dalios Žemaitytės parengtu straipsniu Bernardinai.lt

Neretai užsukę į kokią bažnyčią, pasigrožime jos architektūros grožiu, įmantriais puošybos elementais ar originalia tapyba. Tačiau žinome apie ją nedaug - kiek spėjome paskaityti trumpą istorinį aprašymą prie įėjimo ar prieš tai pavartėme turistinį gidą. Ne kiekvienas išsamiau pasidomi ir savo parapijos bažnyčios istorija. Tuo tarpu kai kurie žmonės tam paskiria savo visą kūrybinę veiklą, skatindami bei suteikdami progą ir kitiems labiau prisiliesti prie istorijos.

Skaityti daugiau: Straipsniai apie Bernardinų bažnyčią