Pranciskuciu kryziukasVilniaus Bernardinų parapija kviečia visus vaikus nuo 10 iki 14 m. prisijungti prie šaunios paauglių bendruomenės - Pranciškučių. Pranciškučiai į grupelę renkasi kiekvieną penktadienį nuo 16 val. Bernardinų jaunimo centro rūsyje (Maironio g. 10-3, Vilnius). Ugdomi pagal pranciškonišką dvasingumą, vaikai pradeda geriau pažinti save, išmoksta bendrauti ir dirbti grupėje. Susirinkę kartu mes melsimės, gilinsimės į Dievo žodį, diskutuosime bendraamžių būryje, kartu žaisime ir juoksimės, švęsime gimtadienius, paminėsime svarbias liturgines šventes ir dalyvausime šventosiose Mišiose. Daugiau informacijos Daugiau informacijos: vadovė Saulė, tel. +37062671793.

Kas yra Pranciškučiai ?

Jau ilgą laiką Pranciškoniškoje šeimoje pasaulyje egzistuoja pranciškoniškų vaikų grupelės. Tai iki keturiolikos metų amžiaus vaikai, ugdomi pagal pranciškonišką dvasingumą, kai jie jau gali prisijungti prie pranciškoniškojo jaunimo bendruomenės.

Pasaulyje iki šiol nėra nusistovėjusio vieningo šių vaikų grupelių pavadinimo. Jie vadinami ir „Žiedeliais“, ir „Pranciškoniškais vaikais“, ir „Pranciškučiais“.

2011 m. kovo 5 d. Kretingoje vykusio išplėstinio Jaupra Nacionalinės tarybos posėdžio metu buvo nuspręsta visas pranciškoniškas vaikų grupes Lietuvoje suvienyti į bendrą judėjimą pavadinimu „Pranciškučiai“. Buvo išrinktas ir bendras ženklas – Pranciškučių kryžius, kurį kiekvienas narys gauna ištikimai lankęs grupelę dvejus metus ir davęs pranciškučių priesaiką.

KryžiukasPranciškoniškas vaikų grupes Lietuvoje organizuoti pirmosios pradėjo Švč. Širdies seserys pranciškonės misionierės (FMSC). Struktūrą ir ugdymo programą sesutės perėmė iš 1962 m. Prancūzijoje įsteigtos organizacijos „Jaunimo eucharistinis sąjūdis“. Nuo šio pavasario, sutarus suvienyti visas Lietuvoje pranciškoniškose parapijose ugdomų vaikų grupeles, nutarta remtis Italijos pranciškoniškojo jaunimo parengta vaikų ugdymo programa.

Pranciškučiai į grupelę renkasi kiekvieną savaitę. Jie kartu meldžiasi, gilinasi į Dievo Žodį ir po truputį pažįsta savo šventųjų globėjų Pranciškaus ir Klaros gyvenimus. Žinoma, jie kartu ir žaidžia, ir švenčia gimtadienius, pamini svarbias liturgines šventes ir dalyvauja šv. Mišiose. Ugdymo programa ir dvasinis brolių ar sesučių pranciškonių bei pranciškoniškojo jaunimo palydėjimas leidžia vaikams geriau pažinti save, išmokti bendrauti ir dirbti grupėje, atrasti asmeninį santykį su Jėzumi maldoje.

Jau tradiciniu tapo metinis Lietuvos pranciškučių susitikimas, kuriame dalyvauja apie šimtą vaikų iš Kretingos, Vilniaus, Kauno, Biržų ir Klaipėdos miestų.

2012 m BJC evangelizacija Kamajuose 22012 m Pirmoji pranciskuciu kryzeliu svente2012 m BJC evangelizacija Kamuose

O ką pranciškučiai pasižada per priesaiką šv. Mišiose? Kiekvienas vaikas asmeniškai ištaria:

1. Gilinsiu savo tikėjimą, skaitydamas (-a) Šventąjį Raštą ir švęsdamas (-a) sakramentus.
2. Kiekvieną sekmadienį dalyvausiu šventose Mišiose.
3. Kasdien melsiuos ir dėkosiu Dievui už gyvenimo malonę.
4. Aktyviai dalyvausiu savo grupės gyvenime ir būsiu Jėzaus liudytoju (-a) kiekvienoje situacijoje.
5. Prisidėsiu prie parapijos klebono, kunigų, vienuolių ir vadovų darbo.
6. Sieksiu šventumo.

Vaikas, bręsdamas pranciškučių grupelėje, žengia pirmuosius žingsnius sąmoningo tikėjimo gyvenimo keliu, kuria asmeninį santykį su Dievu ir atranda ne liturgijos formas, o jų prasmę.

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje pranciškučiai renkasi kiekvieną penktadienį 16 valandą Bernardinų jaunimo rūsyje.
Jei nori ateiti - nebijok! Ateik ir pamatysi, ką veikiam!

Mūsų adresas: Maironio g. 10-3, LT-01124 Vilnius, El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Mob. tel. tel. +37062671793 (Saulė)